Rohálovská desítka 23.2.2013

02.03.2013

Již tradičně se členové Sportovního klubu Pacetluky účastnili běžeckého silničního závodu Rohálovská desítka, jenž se konal 23.2.2013. Tentokrát nás však nečekal běh na 10 km nám známým terénem, nýbrž 12 km po zcela nové trase tohoto závodu – obvyklá trasa do Tučap a zpět byla změněna organizátory na směr Dřevohostice a zpět. Vzhledem k objížďkám, které vedly přes obec Prusinovice, se pořadatelé s trasou a celým průběhem závodu vypořádali na jedničku.

Aby toho nebylo málo a 20. ročník závodu neproběhl jen tak, celá trasa byla zasypaná sněhem, místy až do pasu. Od rána ještě hustě sněžilo, počasí spíše vybízelo k zacvaknutí do běžek než k nazutí do botasek. Sněhové vločky až nepříjemně řezaly do očí a všude kolem bylo bílo. Místy jsme probíhali úzkou vyšlapanou cestičkou ve sněhu, kterou pro nás pomalejší připravilo asi prvních 200 běžců. Ale boty i tak byly plné sněhu, když jsme se míjeli se závodníky, kteří mířili pomalu zpět do cíle.

Do cíle doběhl celý náš tým, živ a zdráv. Závod to byl krásný a jedinečný. Na takový určitě nikdo jen tak nezapomene.