Rohálovská desítka 27.2.2016

28.02.2016

V letošním roce jsme měli bohaté zastoupení nejen v hlavním závodě, ale i v dětských kategoriích. Naše nejmladší běžkyně – Barborka si svůj premiérový start v životě vychutnávala se vším všudy. Nástup na start byl sice trochu hektický, na poslední chvíli, ale za to samotný „závod“ se nesl ve velmi klidném duchu, když Barborka trať prošla s úsměvem na rtu, který rozdávala povzbuzujícím divákům z jedné strany na druhou. V ten moment vypadala spíš jako modelka na mole, než běžkyně. Ale byla spokojená a svých pár chvil slávy si užila J.

Po dětských závodech, ve 12:00 odstartoval hlavní závod. Skupina 565 běžců se vydala čelit dobře známé trati Rohálovské 10. Asi 2 km odběhnout v Rohálově a pak přímo do Tučap, kde k povzbuzení hraje místní rozhlas, a kolem cesty pokřikují a povzbuzují místní obyvatelé – opět perfektní atmosféra. Po zdolání místního kopce trať směřuje zpět do Rohálova. V průběhu trasy jsem se stále předbíhala s jednou slečnou, jejíž výkon mě vyhecoval ke zlepšení mého výkonu. Asi 3 km před cílem jsem počítala s časem zhruba stejným jako loni a říkala jsem si, že by bylo mým snem zaběhnout si někdy R10 pod 50 minut. Při probíháním cílové rovinky jsem zahlídla časomíru s časem 49:48 a poslední metry jsem zrychlila, tak, že nebylo možné, abych to pod 50 minut nestihla. A stihla a ještě 3 vteřiny k dobru. „Tak se plní sny“, pomyslela jsem si J.

Výkony všech našich členů, hlavně těch nejmenších byly naprosto snové a pro příští rok můžeme zase naše sny posunout a něco dál.